Warsztaty - Kto ty jesteś...

Home » Szkoła » Aktualności » Warsztaty - Kto ty…
 30.10.2018

Słowa Władysława Bełzy autora znanego utworu, który towarzyszy nam już od najmłodszych lat był bodźcem do wzięcia udziału uczniów klas pierwszych i drugich w warsztatach związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci chcąc godnie uczcić to wielkie wydarzenie historyczne zaangażowały do wykonania pracy rodziców, ciocie, wujków oraz dziadków. Uczniowie wyklejali prace wycinankami, kulkami z papieru oraz bibuły, plasteliną, malowali farbami, ozdabiali wydzieranką, cekinami, a także sznurkiem. Pomysłów na wypełnienie konturów Polski było tyle ilu uczestników warsztatów.

Zajęcia te miały na celu ukształtowanie postawy prawdziwego młodego patrioty oraz rozbudzenie miłości do swojej ojczyzny.

Taka forma zajęć bardzo podobała się uczniom. Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem, swoje wytwory oglądali z zapartym tchem.

Zanim się rozstaliśmy każdy jednogłośnie stwierdził, że był to udany dzień, a sposób kształtowania ducha patriotyzmu w tak młodych ludziach uznano za jak najbardziej trafny.

Wychowawczynie klas pierwszych i drugich

up