Wiem, co kupuję

Home » Szkoła » Aktualności » Wiem, co kupuję
 15.05.2019

W piątek 10 maja 2019 roku obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Z tej okazji zorganizowaliśmy akcję informacyjną. której celem było uświadomienie, co oznacza fairtrade i dlaczego warto wybierać fairtrade.

Sprawdziliśmy także, gdzie zostały wyprodukowane produkty, z których korzystamy, np. odzież, którą na co dzień nosimy.

Okazało się, że nikt z uczestników kampanii “Wiem, co kupuję” nie był posiadaczem produktów wyprodukowanych z poszanowaniem standardów społecznych i ekologicznych.  Pamiętajmy, że znak fairtrade na produkcie świadczy o tym, że:

1. producenci otrzymują godziwą zapłatę za swoje plony,
  2. uzyskują premię na rozwój działalności lub realizację wybranych przez siebie projektów społecznych,
  3. pracownicy otrzymują godne wynagrodzenie, pracują w bezpiecznych warunkach i posiadają prawo do zrzeszenia się w związkach zawodowych,
  4. mają prawo do wyrażania swoich opinii.

Bądźmy fair, kupujmy fair!

Wioletta Rafałowicz z organizatorami akcji