Dwójka koduje i programuje! - wygraliśmy grant

Home » Szkoła » Aktualności » Dwójka koduje i programuje!…
19.12.2017

Udało się! 
Projekt "Dwójka koduje i programuje!" znalazł się wśród projektów edukacyjnych, które otrzymały finansowanie w tegorocznej edycji programu Edukacja Inspiracja 2017/2018. 
Jestem dumna, że znalazłam się wśród 35 nauczycielek i nauczycieli z małych miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców, którzy otrzymają fundusze na realizację projektów edukacyjnych rozwijających pasję i zainteresowania wśród dzieci i młodzieży. Otrzymane pieniądze zamierzam przeznaczyć na zakup tabletów i robotów, które uatrakcyjnią realziację zadań projektowych.

Decyzję o przyznaniu grantów podjęła w piątek, 8 grudnia, Komisja Ekspertów. Zasiadają w niej praktycy i eksperci edukacji: dr Grażyna Czetwertyńska, Ewa Radanowicz, Elżbieta Tołwińska-Królikowska i Mirosław Skrzypczyk. Komisja, oceniając zgłoszenia, zwracała uwagę na ich pomysłowość i projektowy charakter. Istotnym kryterium było również to, czy w planowanych projektach jest przestrzeń na włączanie w działania uczniów, pracę zespołową, samodzielność dzieci i młodzieży. Doceniono również zgłoszenia, które odpowiadają na potrzeby szkolnej i lokalnej społeczności [tekst: https://www.efc.edu.pl/].

Decyzją Komisji Ekspertów, zatwierdzoną przez Zarząd Fundacji EFC otrzymam grant do wysokości 2,5 tysiąca zł [tekst: https://www.efc.edu.pl/].

Mój projekt edukacyjny będę realizować wspólnie z uczniami od stycznia do czerwca 2018 roku. Przewidziałam trzy grupy projektowe: 

  • Grupa I uczniowie - klasa 4a
  • Grupa II uczniowie - klasa 7a
  • Grupa III uczniowie oddziałów gimnazjalnych - klasa 2e i 3b.

Więcej szczegółów pojawi się w momencie pracy nad projektem, będę wówczas relacjonować na bieżąco  nasze działania projektowe.
Poniżej zachęcam do odwiedzin strony, na której znajduje się lista szkół, których projekty edukacyjne  otrzymały dofinansowanie [proszę kliknąć tutaj lub w grafikę].

Monika Kubica

up