Z wizytą u Arkadego Fiedlera

Home » Szkoła » Aktualności » Z wizytą u Arkadego…
 10.04.2018

28 marca 2018r. uczniowie klasy IVa, VII a i II c pod opieką pań Iwony Olobry i  Katarzyny Kaliściak oraz panów Waldemara Pożaryckiego i Damiana Podstawczuka uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Poznania i Puszczykowa. Celem wycieczki było rozwijanie u dzieci i młodzieży  chęci podróżowania i pogłębiania wiedzy na temat polskich miast i ich zabytków oraz poznanie roślin i zwierząt egzotycznych.

W Poznańskiej Palmiarni uczniowie podziwiali bogatą roślinność różnych sfer klimatycznych, śpiew żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. Niesamowite wrażenie wywołały rosnące na drzewach banany, pomarańcza czy cytryny. Zobaczyliśmy również m. in. mimozę, kolekcję storczyków i kaktusów, drzewa kiełbasiane i chlebowe oraz bawełnę. Miłośnicy fauny zainteresowali się rybami, np. piraniami, węgorzem elektrycznym.

W godzinach popołudniowych udaliśmy się do Puszczykowa, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Arkadego Fidlera, polskiego pisarza i podróżnika - patrona naszej szkoły. Dziś po ekspozycji oprowadzają jego synowie i wnuk. Można było zobaczyć jego zdobycze z wielu miejsc świata. Były tam liczne pamiątki, które zbierał, jego kolekcja motyli i innych owadów, wypchany krokodyl, ponad 30 książek, które napisał i wiele innych ciekawych eksponatów.

Byliśmy również w Piramidzie, która została zbudowana na wzór Piramidy Heopsa. Uczniowie zachwycili się repliką statku Santa Maria w skali 1:1, którym Krzysztof Kolumb dopłynął do Ameryki. Wycieczka była bardzo udana, ciekawa i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.