Zwyczaje świąteczne

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Zwyczaje świąteczne
 18.12.2018

Skoro tak wiele dzieje się w naszych domach przed Świętami Bożego Narodzenia, to i w szkolnej czytelni przygotowałyśmy niespodziankę. Chciałyśmy, by uczniowie skupili się i pomyśleli o zwyczajach dotyczących Świąt Bożego Narodzenie, o rodzajach potraw, które z reguły przygotowują rodzice, o kolędach, które wszyscy śpiewamy w wigilijny wieczór itp. W związku z powyższym uczniowie z klas czwartych rozwiązywali krzyżówkę pt."Zwyczaje Świąteczne", natomiast z klas siódmych, odpowiadali na pytania.

Na poziomie klas czwartych, z rozwiązaniem krzyżówki, najlepiej poradziła sobie uczennica Weronika Krawczuk, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Wyróżnienie otrzymały: Hania Taracińska i Eliza Kopaszewska. W klasie siódmej wyróżnienia otrzymały uczennice Eliza Jackowiak i Julia Domagała.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w innych konkursach.

R.Kunisz, M.Paliwoda