Boje o kartę rowerową

Home » Szkoła » Aktualności » Boje o kartę rowerową
 13.06.2018

Uczniowie klasy IV cały rok szkolny przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Przygotowania miały miejsce podczas zajęć technicznych i lekcjach z pielęgniarką szkolną oraz zajęciach pozalekcyjnych. Poznawali przepisy ruchu drogowego, ćwiczyli jazdę rowerem, uczyli się udzielania pomocy poszkodowanym. W zajęciach pozalekcyjnych dodatkowo brało udział troje uczniów z klasy 7, którzy także chcieli zdobyć kartę rowerową.

Przygotowani do uważnego i zgodnego z przepisami uczestnictwa w ruchu drogowym wszyscy przystąpili do zdawania egzaminu. Najpierw rozwiązywali test wiedzy- część teoretyczna, a w dniu 12 czerwca w obecności policjanta z Komisariatu Policji w Dębnie oraz rodziców zdawali część praktyczną – jazda rowerem zgodnie z przepisami i ustawionymi znakami drogowymi. To pamiętna data dla zdających, bo wszyscy ubiegający się o swoje pierwsze prawo jazdy pomyślnie zdali ten egzamin. Na zakończenie roku szkolnego, karty rowerowe wręczy im policjant i pani dyrektor.

Anna Wierzbicka