Dzień chłopaka z tabliczką w tle

Home » Szkoła » Aktualności » Dzień chłopaka z tabliczką…
 01.10.2018

28 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopca oraz Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jedno i drugie wydarzenie przyciągnęło uczniów, którzy na szkolnym holu mierzyli się z tabliczką mnożenia i zadaniami przeznaczonymi dla męskiej części naszej szkoły.

Dla chłopców Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji! Był klasowy konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopaka , który wyłonił zwycięzców nagrodzonych symbolicznymi koronami. Zwycięzcy oczywiście nosili je dumnie przez cały dzień! Były pytania konkursowe i zadania, a ci, którzy zadaniom nie podołali musieli zjeść kwaśną cytrynkę(niektórym bardzo smakowała). Chłopcy z młodszych klas z chęcią korzystali z możliwości ozdobienia twarzyczek namalowanym przez starsze koleżanki poważnym wąsem lub brodą. Śmiechu przy tym było co nie miara ale przecież o to chodziło, by tego dnia uśmiech zagościł na twarzach chłopców...i nie tylko.

Jak wspomnieliśmy na początku, w tym dniu nasza szkoła już po raz czwarty przystąpiła do VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się aż 4579 szkół z całego świata. Udział w tej akcji przynosi wiele korzyści, uczniowie utrwalają znajomość tabliczki mnożenia, uczą się poprzez zabawę i doznają niezapomnianych emocji. Według organizatorów celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. "Tabliczkowa wiedza" sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie [tekst: WMTDay]. Serdeczne podziękowanie kieruję do uczniów, którzy pomagali w organizacji tego święta oraz pełnili funkcję egzaminatora znajomości tabliczki mnożenia:
Uczniowie z klasy 4a: Hanna Taracińska, Antoni Kwiatkowski, Weronika Krawczuk, Agata Moskalik i Dorota Bobik.Uczniowie z klasy 5a: Alicja Podbereska, Marta Izak, Anna Kmita i Wiktoria Taracińska.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i wszystkim uczniom, którzy włączyli się we wspólną zabawę!

Anna Węgier, Monika Kubica