Jak obchodziliśmy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego?

Home » Szkoła » Aktualności » Jak obchodziliśmy Szkolny Dzień…
 08.11.2017

7 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera obchodziliśmy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.

Pierwszym punktem harmonogramu było spotkanie edukatora, Janusza Grabowskiego z dyrektorem szkoły panią Barbarą Kornaś, podczas którego zostały omówione szczegóły projektu oraz warunki uczestnictwa w konkursie Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!

Na hali sportowej odbył się apel, w salach lekcyjnych warsztaty, w czytelni Rada Pedagogiczna.
Tematyka warsztatów dotyczyła cyberprzemocy, sextingu oraz kreowania wizerunku w sieci. Do każdego tematu został wyświetlony odpowiedni film. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zagrożeń w Internecie, a także chętnie pracowali podczas zajęć. Przed i po warsztatach uczniowie wypełnili quiz sprawdzający wiedzę.

Nauczyciele podzielą się swoją wiedzą z rodzicami podczas zebrań, a zdobyta wiedza pomoże im kształtować świadomość uczniów o zagrożeniach internetowych.

Koordynator Wioletta Rafałowicz