"Czarna owieczka" w klasie 1a

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » "Czarna owieczka" w klasie…
 09.03.2018

Wszyscy wiemy, że czytanie bardzo dużo wnosi do naszego życia i powinno się czytać nawet najmłodszym. W końcu. to dzięki książkom mogą poznawać świat, a nawet ortografię. I właśnie takiego przedsięwzięcia podjęłam się ja z moją koleżanką Joanną Rydzik.

Raz w tygodniu na kilkanaście minut odwiedzamy klasę 1a i czytamy fragment książki pt. "Czarna owieczka" Jana Grabowskiego. Uczniowie najmłodszej klasy siadają w kółku i bardzo uważne słuchają czytanego fragmentu.  Na koniec każdego spotkania mamy przygotowane pytania, dotyczące znajomości treści, a za każdą dobrą odpowiedź przewidziane są drobne upominki.

Jest to ciekawe doświadczenie dla czytających i dużo wnosi do edukacji obu stron. Mam nadzieję, że takie akcje będą prowadzone też w następnych latach.

Opr. Agata Wawruszczak