Jak nie czytam, jak czytam

Home » Szkoła » Aktualności » Jak nie czytam, jak…
 11.06.2018

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Celem jest  promocja czytania książek wśród uczniów oraz inicjowanie mody na czytanie. W ubiegłym roku pobity został rekord czytania w jednym momencie – czytało 459 409 uczniów z całej Polski.

W naszej szkole sygnał do rozpoczęcia czytania dali uczniowie klas pierwszych wygrywając rytm na bum bum rurkach. Nastąpiło to o godzinie 10.00. W  akcję zaangażowali się rodzice, którzy specjalnie przyszli do szkoły, by czytać z dziećmi. Również nauczyciele,  swoją postawą dali uczniom przykład. W naszej szkole czytało  296  osób. Zakończenie czytania  poprzedził sygnał zagrany  przez najmłodszych uczniów szkoły. Mamy nadzieję, że takie akcje zasieją ziarenko zainteresowań czytelniczych, szczególnie u tych najmłodszych.

I. Grzegorczyk, J. Turów