Debiut recytatorski

Home » Szkoła » Aktualności » Debiut recytatorski
 04.12.2018

Podjąłem się wyzwania- wziąłem udział w X Turnieju Recytatorskim im. K.I. Gałczyńskiego o Puchar Burmistrza Morynia. Udział w tym konkursie dał mi wielką satysfakcję i wzbogacił mnie o nowe doświadczenie.

X Turniej Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego o Puchar Burmistrza Morynia odbywał się w środę 28 listopada 2018. Konkurs w tym roku poświęcony był "Poezji patriotycznej i niepodległościowej".

Rywalizacja przeprowadzona była w dwóch kategoriach wiekowych: kl. III-VI szkół podstawowych, kl. VII, VIII szkół podstawowych i III klasy gimnazjum. Uczestnicy pochodzili m.in. z Cedyni, Mieszkowic, Chojny, Nawodnej, Troszyna, Dębna i Morynia.

Poziom recytacji był wysoki. Nawet nie wiem, kiedy minął mój występ. Jedyne co pamiętam, to zapowiedź mojej osoby i oklaski na koniec.

Był to mój debiut w konkursie recytatorskim.
Mam satysfakcję z tego, że nauczyłem się bardzo długiego tekstu, pokonałem swój lęk, stanąłem do rywalizacji z rówieśnikami, jednocześnie podkreślając swoje uczucia do Polski i Polaków.

Oliwier Rozalik