Jeśli myślisz, to czytaj książki!

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Jeśli myślisz, to czytaj…
 21.03.2018

W styczniu gimnazjaliści z klas drugich spotkali się z nauczycielem bibliotekarzem w czytelni i wybrali dwie książki do przeczytania, spośród pięciu proponowanych. Były to: "Buszujący w zbożu" J.D. Salingera oraz "Jezioro Osobliwości" Krystyny Siesickiej.

Do konkursu pt. "Kto myśli, ten czyta" przystąpiło jedenastu uczniów. Każdy uczestnik w dogodnym terminie mógł napisać test sprawdzający wiedzę z treści książek. Pierwszą była powieść pt. "Buszujący w zbożu", a drugą - "Jezioro osobliwości". Mieliśmy zgłosić się do organizatora i umówić na wybrany dzień. Oba testy zawierały po 21 zadań. W sumie można było zdobyć 58 punktów. Uczestnicy po napisaniu testów przyszli do biblioteki na ogłoszenie wyników. Finalnie okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Klaudia Słomińska z klasy IIc, drugie miejsce -  Alicja Witkowska z klasy IIc, a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Araszczuk z klasy IIa.
Zwyciężczynie i pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Konkurs bardzo nam się podobał. Najbardziej zainteresowała nas książka pt. "Jezioro Osobliwości", od której nie mogłyśmy się oderwać. Mamy nadzieję, że w przyszłości również będzie zorganizowany taki lub podobny konkurs i będziemy mogły wziąć w nim udział.

Alicja Witkowska, Klaudia Słomińska