Szkolny konkurs “Ludzie listy piszą”

Home » Uczniowie » Konkursy » Szkolny konkurs “Ludzie listy…
 09.10.2017

Celem konkursu jest przypomnienie zasad sztuki epistolarnej, która dziś-wypierana przez SMS i pocztę elektroniczną- odchodzi w zapomnienie. Rozbudzenie wśród młodzieży potrzeby czytania książek, dbałości o czystość słowa, ciągłego wzbogacania swojego słownictwa oraz używania poprawnej polszczyzny, jak również zachęcenie do rozwijania talentów literackich i pasji dziennikarskiej oraz kształtowania odpowiedzialności za słowo, otwarcia na potrzeby innych oraz tolerancji i szacunku dla poglądów innych ludzi.

Konkurs polega na napisaniu i przekazaniu organizatorowi listu na wybrany temat:

1. Zredaguj list do redakcji wybranej gazety, w którym zwrócisz uwagę na bariery ludzi niepełnosprawnych w Twojej okolicy i zaapelujesz o ich usunięcie.
  2. Napisz list do patrona naszej szkoły (Arkadego Fiedlera), w którym opowiesz mu o swoich przeżyciach związanych z przeczytaniem  dowolnej lektury szkolnej.

Termin oddania pracy: 23.10. 2017
Organizator: Wioletta Rafałowicz