Nietypowa lekcja astronomii

Home » Szkoła » Aktualności » Nietypowa lekcja astronomii
 18.06.2018

W dniu 15 czerwca uczniowie klas pierwszych udali się z wizytą do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębnie. Przywitał nas Pan Dyrektor i zaprosił do obejrzenia seansu astronomicznego w mobilnym planetarium. Seans odbył się we wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły. Nad głowami rozgwieździło się niebo i wyruszyliśmy w podróż na kraniec wszechświata. Towarzyszyli nam bohaterowie filmu.

Podczas tej niezwykłej podróży obserwowaliśmy i zwiedzaliśmy planety naszego układu słonecznego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o poszczególnych planetach. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i rozbudziło naszą wyobraźnię. Nietypowa lekcja astronomii dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i zostanie na długo w pamięci.

Joanna Turów, Iwona Grzegorczyk