Młodzi patrioci

Home » Szkoła » Aktualności » Młodzi patrioci
 06.11.2018

Dnia 06.11.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego odbyła się druga edycja konkursu pt. "Moja ojczyzna". Wydarzenie niezwykle ważne ze względu na przypadającą na te rok setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Z klasy 1b Antoni Wolski, który przygotował utwór "Polska jest wspaniała" Iwony Romanowskiej oraz uczennice z klasy 2a Julia Kaliściak ,która deklamowała wiersz pt. "Śpiew dla ojczyzny" Tadeusza Kubiaka oraz uczennica klasy 2b Hanna Gajewska recytująca utwór Marii Kazimiery Sarnackiej pt. "Ojczyzno".

Poziom uczestników był bardzo wysoki. Oceniając dzieci brano pod uwagę przede wszystkim: dobór repertuaru do wieku, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.
Celem imprezy było pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz rozbudzanie i rozwianie zainteresowań poezją patriotyczną.

Nasi podopieczni spisali się na medal, zdobyliśmy I miejsce w kategorii uczniów klas pierwszych – tu Antek Wolski  z klasy 1b chwycił za serce jurorów, zaś w kategorii uczniów klas drugich zdobyliśmy dwa wyróżnienia.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nasi uczniowie zdobędą tak zaszczytne laury.

Opiekunowie konkursu recytatorskiego uczniów klas pierwszych i drugich