Niezwykła lekcja

Home » Szkoła » Aktualności » Niezwykła lekcja
 30.11.2017

Dnia 29.11.2017 roku z okazji zbliżających się Andrzejek uczniowie klas 2b, 2f, 2e, 3c oraz 3d wraz z opiekunami: panem Damianem Podstawczukiem i panem Waldemarem Pożaryckim oraz paniami Katarzyną Matuszewską i Małgorzatą Jokiel, udali się na wycieczkę edukacyjną do Bogdańca i Gorzowa.

Swoją przygodę w tym dniu rozpoczęli od pobytu na gorzowskim lodowisku i kręgielni. Tu uczniowie mierzyli się ze swoimi słabościami, ucząc się jeździć na łyżwach i trafiając kulą w kręgle. Sprostali postawionym sobie celom i tym samym przełamali wcześniejsze bariery, potwierdzając starą zasadę: "Nie taki diabeł straszny, jak go malują".

Kolejnym punktem programu był posiłek w KFC, gdzie wszyscy zjedli "mało co nieco".

Następnie udali się do Bogdańca, gdzie zwiedzali Muzeum Wiejskie. Przewodnik pokazał uczniom maszyny rolnicze z XIX wieku, pomieszczenia gospodarcze i mieszkalne, gdzie żył ówczesny młynarz. Dużą atrakcją było spotkanie z piekarzem, który zapoznał uczniów z tradycją wypieków, pokazując sposoby wypiekania bułek, rogali, chałek oraz chleba, który następnie mogli zjeść. Kolejną atrakcją było ognisko oraz gry i zabawy, którym towarzyszył śmiech i zdrowa rywalizacja. Plusem było również to, że pogoda również dopisała.

Wszyscy wrócili do Dębna w dobrych humorach, planując już kolejny wyjazd.