Pamiętamy i dziękujemy.

Home » Szkoła » Aktualności » Pamiętamy i dziękujemy.
 07.11.2018

Pod tym hasłem odbył się cykl warsztatów technicznych uczniów klas pierwszych, drugich z uczniami oddziałów gimnazjalnych, w ramach programu " Starszy brat, "Starsza siostra". Celem warsztatów było wspólne wykonanie kotylionów narodowościowych na obchody 100- lecia rocznicy odzyskania niepodległości.

Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia uczniom historii drogi Polski do odzyskania niepodległości. Uczniowie " mali" i "duzi" pracowali z wielką radością, w atmosferze wzajemnej współpracy. Chcąc lepiej oddać ducha trudnych dla Polski czasów, słuchali nagrań pieśni patriotycznych "O mój rozmarynie", "Legiony to", " Maszerują strzelcy", "My Pierwsza Brygada" i innych. Niektórzy nawet włączyli się w ich śpiew.

Miło było patrzeć na zaangażowanie wszystkich podczas pracy, co możemy pokazać na zdjęciach. Pięknie wykonane kotyliony będą wykorzystane podczas obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

Wierzbicka Anna