Pierwsze klasy w Stanowicach

Home » Szkoła » Aktualności » Pierwsze klasy w Stanowicach
 14.06.2018

13 czerwca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Klubie Młodego Wynalazcy, który mieści się w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach. Młodzi wynalazcy  samodzielnie wykonywali doświadczenia: lawa lampa, kosmiczna rakieta, podwodne fajerwerki, poduszkowiec.

Zachwytom nie było końca, gdy kolorowe barwniki zaczęły się mieszać w cylindrze, a rakieta wystrzeliła do góry.  Przy poduszkowcu dźwięk wydawany przez ulatujące powietrze wywołał zdziwienie. Miło też spędziliśmy czas na placu zabaw. Szczególnym  powodzeniem cieszył się wyciąg linowy.

Powrót do domu upłynął nam w rytmie disco polo. Pan kierowca włączył  popularne hity muzyczne, które śpiewaliśmy. Nawet przy wysiadaniu słuchać było: …przez twe oczy….

Wycieczka była bardzo udana.

Joanna Turów, Iwona Grzegorczyk