Starsi-młodszym w klasach czwartych

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Starsi-młodszym w klasach czwartych
 27.02.2019

Akcja czytelnicza "Starsi-młodszym" cieszy się wśród uczniów naszej szkoły powodzeniem. Ja jestem tego pozytywnym przykładem.

Już trzeci raz biorę w niej udział. Dnia 25 lutego 2019r. zaprezentowałam książkę pt. "Cudowny chłopak" R.J. Palacio w klasach IVa i IVb. Bohaterem książki jest dziesięcioletni August. Chłopiec urodził się ze zniekształconą twarzą, co wpływało na niezbyt przyjazne reakcje innych ludzi. Wybrałam tę książkę, ponieważ porusza problem dyskryminowania osoby, która wygląda inaczej niż jej rówieśnicy. Moi koledzy i koleżanki z uwagą mnie słuchali. Część osób zauważyła, że książka doczekała się ekranizacji.

Myślę, że w życiu liczy się nie tylko wygląd, ale ważne jest to, co kryje się w głębi duszy każdego człowieka. Ta książka, którą Wam polecam, jest tego dowodem.

Agata Moskalik z klasy IVa