Szczęśliwej drogi

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Szczęśliwej drogi
 25.01.2019

W styczniu uczniowie z klas ósmych mogli sprawdzić swoje wiadomości, dotyczące związków frazeologicznych.
Dla chętnych uczniów, w bibliotece, zorganizowałyśmy konkurs zatytułowany "Szczęśliwej drogi", poświęcony frazeologizmom. Test, który należało rozwiązać, obejmował dwadzieścia pięć związków frazeologicznych wraz z ich wyjaśnieniem.

Zadaniem uczniów było połączenie w "pary" każdy frazeologizm z odpowiadającym mu objaśnieniem. Test należało rozwiązać w ciągu piętnastu minut. 17 stycznia 2019r. nastąpiło podsumowanie konkursu. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Marta Bąk z klasy 8a, a wyróżnienia otrzymali Maciej Kalemba i Jakub Trybel również z klasy 8a. Uczniowie wyróżnieni otrzymali drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki.

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy.

M.Paliwoda, R.Kunisz