Toleruj bliźniego

Home » Szkoła » Aktualności » Toleruj bliźniego
 11.03.2018

Dnia 09.03. br. uczniowie klas II f i II g wraz z opiekunami brali udział w wycieczce edukacyjnej do Gorzowa.
Motywem wiodącym wyjazdu była szeroko pojęta tolerancja. Swoją przygodę z tym tematem uczniowie rozpoczęli od projekcji filmu pt. "Cudowny chłopak". Wywarł  on na młodzieży niemałe wrażenie i otworzył oczy na problem społeczeństwa XXI wieku jakim jest brak akceptacji na odmienność jaka dotyka wszystkie sfery naszego życia.

Kolejnym etapem wycieczki była integracja naszych klas, a miała ona miejsce w niecodziennych okolicznościach a mianowicie parku trampolin. Uczniowie mogli po raz kolejny poczuć jak dobrze być dzieckiem.

Stwierdzili, że gdyby tak wyglądały lekcje wychowania fizycznego to frekwencja ćwiczących byłaby o wiele wyższa.
Wyjazd uznano za niezwykle udany. Na godzinach wychowawczych powyższy temat będzie kontynuowany ze względu na jego aktualność i wszechobecność.