Wesołe dyktando

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Wesołe dyktando
 28.03.2018

"Chcesz mieć piątek bez liku, przystąp do dyktanda bez byków. Uznasz, że nie jest to wcale szalone, gdy napiszesz dyktando zakręcone".
Takim hasłem zainteresowałyśmy 10 uczniów z klasy czwartej.

15 marca czwartoklasiści przystąpili do napisania zakręconego dyktanda, które nie było długie, ale treść jego była wesoła i rymująca się. W trakcie pisania uczniowie uśmiechali się, a niektórzy nawet głośno się śmiali. W tym momencie można powiedzieć, że jeden z założonych celów został osiągnięty. Dyktando nie miało przerażać, lecz rozładować napięcie. Po kilku dniach musiałyśmy zorganizować dogrywkę dla Klaudiusza Rutkowskiego i Alicji Podbereskiej.              W czasie podumowania konkursu nie brakowało emocji. Uczniowie mogli obejrzeć swoje dyktanda i zobaczyć jakie popełnili błędy. Przypomnieli także zasady  pisowni ortograficznej.

Mistrzem zakręconego dyktanda została Alicja Podbereska. Gratulujemy!!!

Konkurs  podobał się wszystkim uczniom, a szczególnie jego śmieszny tekst. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Zapraszamy do udziału w innych konkursach, gdyż „Nie taki diabeł straszny, jak go malują”.

M.Paliwoda, R.Kunisz