Konkurs "Zakręcone dyktando" kl. 5

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Konkurs "Zakręcone dyktando" kl.…
 11.03.2019

W dniu 04.03.2019r. odbył się konkurs ortograficzny pt. "Zakręcone dyktando" dla klas V. Uczestniczyłam w nim wraz z moimi kolegami i koleżankami z klasy. Razem ze mną w konkursie brało udział jedenaście osób.

Tego dnia po trzeciej godzinie lekcyjnej poszliśmy do biblioteki, gdzie czekały na nas Panie nauczycielki z biblioteki. Każdy usiadł przy swoim stoliku, żebyśmy nie ściągali od siebie nawzajem, a potem zaczęliśmy pisać. Pani dyktowała nam całe dyktando o śmiesznej nazwie "Dyktando w smażalni". Treść była bardzo zabawna. Po napisaniu całego tekstu oddaliśmy Pani kartki i poszliśmy na lekcje. Dwa dni później, również po trzeciej lekcji, przyszliśmy na rozstrzygnięcie konkursu. Nie mogliśmy się doczekać, aż Pani ogłosi werdykt. Okazało się , że zajęłam pierwsze miejsce, a wyróżnienie otrzymał mój kolega z klasy Jan Maciejewski. Byłam bardzo zaskoczona werdyktem, ponieważ nie spodziewałam się, że mogę zająć pierwsze miejsce.

Lubię brać udział w konkursach i jestem bardzo zadowolona, że spróbowałam swoich sił także w tym, i że udało mi się wygrać. Zachęcam wszystkich, aby brali udział w konkursach, ponieważ to świetna zabawa i ciekawe przeżycie.

Wiktoria Taracińska