Zakręcone dyktando

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Zakręcone dyktando
 25.02.2019

Dnia 20 lutego 2019r. ja i moi rówieśnicy z klasy IVa i IVb przystąpiliśmy do konkursu ortograficznego pt. "Dyktando z zupą", zorganizowanego przez Panie nauczycielki z biblioteki szkolnej.

Tekst  dyktanda był wesoły. W treści znalazły się wyrazy z pisowni "ó" i "rz". W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 25 uczniów. Do finału doszliśmy, ja i moi koledzy: Tomek Olszewski i Kuba Wiatrowski. Wszyscy życzyliśmy sobie wygranej. Napisaliśmy tekst pt. "Dyktando żaby". Mistrzem "Zakręconego dyktanda" zostałem ja, a Tomek i Kuba otrzymali wyróżnienia.

Konkurs był bardzo fajny i potrzebny dla utrwalenia naszej wiedzy. Ja, Tomek i Kuba otrzymaliśmy dyplomy, a wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani słodyczami.

Bartek Majkowski IVb