Marzec – czyli zdrowo i kolorowo!”

Home » Szkoła » Aktualności » Marzec – czyli zdrowo…
 04.04.2019

Przedwiośnie i wiosna to czas przebudzenia i odnowy…

Realizacja programu "Trzymaj Formę" przebiegała w tym roku szkolnym w nowej formule. Uczniowie klas V-VIII pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności dotyczące zasad zdrowego odżywiania pracując metodą projektów edukacyjnych. Dla młodszych klas projekt "Gram w kolory" dotyczył poznawania walorów zdrowotnych warzyw i owoców, podzielonych na grupy kolorystyczne. Uczniowie klas starszych pogłębiali wiedzę z zakresu składników pokarmowych (cukrów, tłuszczów, białek i witamin) pracując w projekcie "Wiem, więc jem".

Efektami działań uczniowskich grup były plansze informacyjne, plakaty, prezentacje multimedialne, a także doświadczenia.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje grupa "naukowców" – Wiktoria Taracińska, Alicja Podbereska, Anna Kmita, Marta Izak z klasy V. Dziewczęta podjęły się trudu przeprowadzenia doświadczeń, które polegały na hodowli różnych rodzajów kiełków, opisie metody i rejestrowaniu zmian zachodzących w poszczególnych dniach hodowli.

Najsmaczniejszym i najbardziej kolorowym dniem marcowych zmagań projektowych był "Dzień ze zdrową żywnością". Oprócz prezentacji efektów naukowych, uczniowie zapraszali do degustacji pysznych soków, musów, sałatek, koreczków i kanapek oraz fit ciast i ciasteczek przygotowanych smacznie i zdrowo.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę "cichych bohaterów" dnia, czyli rodziców naszych uczniów, za pomoc w przygotowaniu wybornej uczty.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Iwona Olobry

up