Zejście do podziemia

Home » Szkoła » Aktualności » Zejście do podziemia
 21.03.2018

W środę 14 marca uczniowie klas 7b, 2c i 3f uczestniczyli w całodniowej  wycieczce do Szczecina.

Pierwszy etap podróży odbył się pod Dworcem Kolejowym Szczecin Główny. Tutaj, w przydworcowej skarpie ukryty jest największy cywilny schron w Polsce. Zbudowano go w czasie II wojny światowej. W czasie nalotów był schronieniem dla 5 tys. osób. Pan przewodnik opowiedział  historię Szczecina oraz kilka legend związanych z Podziemnym Szczecinem. Podczas zwiedzania młodzież miała również możliwość obejrzenia niezliczonej ilości eksponatów oraz usłyszenia dźwięku syreny alarmowej. Obecność w tym miejscu wzbogaciła  wiedzę  uczniów dotyczącą II wojny światowej oraz regionu w którym mieszkają.

Z podziemi szczecińskich udaliśmy się do kina. Młodzież podzielona na  grupy obejrzała dwa filmy. Większość dziewcząt wybrała się na romans dla młodzieży zatytułowany "Każdego dnia". Film powstał w oparciu o książkę noszącą ten sam tytuł napisaną przez Dawida Levithana. Druga grupa zdecydowała się na obejrzenie komedii sensacyjnej pod tytułem "Wieczór gier". Oba filmy wzbudziły wiele pozytywnych emocji, którymi uczniowie dzielili się zaraz po wyjściu z sal kinowych.

Ostatnim etapem naszej wycieczki  była wizyta w "Labirynt Laser Tag". Uczniowie podzieleni na pięcioosobowe grupy grali w laserowy paintball. Zabawę urozmaiciły efekty świetlne, generatory mgły i klimatyczna muzyka w rytm której gracze ostrzeliwali okopy, mury obronne czy wieże snajperskie. Zabawa tak bardzo spodobała się uczniom, że już planują powrót w to miejsce.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

E.Kościukiewicz