Szkolny Festiwal Nauki

Home » Szkoła » Aktualności » Szkolny Festiwal Nauki

"Baw się i ucz, czyli nauka na wesoło!"

W piątek 24 maja 2019 r. miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie.
Po raz pierwszy odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, w tym doświadczenia, eksperymenty, czy pokazy. Wśród piętnastu przygotowanych stanowisk każdy  uczeń mógł znaleźć coś dla siebie.

W ten niecodzienny sposób, bo poprzez zabawę uczniowie uczyli się  chemii, fizyki, matematyki oraz kształcili logiczne myślenie. Poznali zjawisko kapilarne, zobaczyli jak działają siły międzycząsteczkowe. Nie zabrakło robotów z klocków Lego, czy Ozobotów.
W tym szczególnym dniu panowała przyjazna i radosna atmosfera, miło było obserwować, jak najmłodsi uczniowie uczyli się wspólnie z gimnazjalistami.

Słowa podziękowania kieruję do uczniów, którzy pomogli w przygotowaniu stanowisk edukacyjnych i prowadzili warsztaty oraz tym, którzy aktywnie uczestniczyli w naszej edukacyjnej imprezie. Dziękuję Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.

Pragnę  podziękować Dyrekcji za wsparcie i Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2, Pani Dorocie Podbereskiej i Pani Marcie Lichockiej za pomoc w organizacji
oraz prowadzeniu Szkolnego Festiwalu Nauki.

Do zobaczenia za rok!

Monika Kubica

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.