Wycieczka szkolna

Home » Szkoła » Aktualności » Wycieczka szkolna
 06.06.2019

29.06.2019 r., wcześnie rano, wyruszyliśmy wraz z wychowawcami i opiekunami w długą drogę do Oświęcimia. Jechało nas sporo – klasy 3b, 3c, 3e,3d, 3g i 8a. Do muzeum Auschwitz – Birkenau  dotarliśmy około godziny 14.30. Zwiedzając to przerażające miejsce, doznaliśmy refleksji, jak okrutny wobec człowieka może być drugi człowiek.

Około godziny dziewiętnastej, jedna grupa została zakwaterowana w  Krakowie, a druga  w Wieliczce. Kiedy dopadło nas zmęczenie, rozeszliśmy się do swoich pokoi, by nabrać sił na kolejny pełen wrażeń dzień, podczas którego odwiedziliśmy Stare Miasto, Wawel, Smocza Jamę oraz kopalnię soli w Wieliczce. Usłyszeliśmy również grany z wieży Kościoła Mariackiego hejnał.

Trzeciego dnia udaliśmy się do jednego z najbardziej oczekiwanych miejsc – Energylandii. Park rozrywki oraz niesamowite atrakcje – rollercoastery, zjeżdżalnie, muzyka oraz występy bohaterów z bajek robiły wrażenie. Wszyscy świetnie się bawili, nie tylko my, nauczyciele również.  Po spędzeniu tam dobrych dziewięciu godzin, późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną do Dębna. Na miejsce dotarliśmy  około godziny drugiej w nocy zmęczeni, ale szczęśliwi.

Zadowoleni  Uczniowie