Ciekawe doświadczenie

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Ciekawe doświadczenie
 12.10.2017

Moja klasa gimnazjalna miała okazję zobaczyć wystawę prac plastycznych o tematyce związanej z Ojczyzną oraz drugą - dotyczącą życia świętej pamięci papieża Jana Pawła II zatytułowaną „Idźmy naprzód z nadzieją”. Wystawę o papieżu zorganizowano z okazji przypadającego w tym roku XVII Dnia Papieskiego. Prace wystawione były  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Dębno.

Uczniowie z II d wraz z nauczycielami panią Wiesławą Jaśkiewicz i panią Marią Paliwodą udali się w  kierunku biblioteki publicznej. Po przyjściu zostaliśmy przywitani i skierowani do miejsca, w którym znajdowała się jedna z wystaw. Pani z biblioteki powiedziała nam o tym,  że twórcami prac były osoby niepełnosprawne, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębnie. Autorzy mieli za zadanie przedstawić naszą Ojczyznę w postaci prac plastycznych. Prace bardzo nam się podobały. Ich wykonanie na pewno wymagało wiele czasu i cierpliwości. Na spotkaniu uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji oraz czynnie podziwiać piękną wystawę.
Następnie przeszliśmy do drugiej sali, w celu obejrzenia kolejnej wystawy, tym razem związanej z życiem wyjątkowego człowieka jakim był  papież Jan Paweł II. Fotograficzna wystawa przedstawiała pielgrzymki Ojca Świętego do różnych krajów. Po raz drugi Pani zaciekawiła uczniów swoją  wypowiedzią o życiu wspaniałego człowieka.

Po obejrzeniu wszystkich prac artystycznych, po przeczytaniu ważnych sentencji i ciekawostek  o naszym Wielkim Rodaku,  klasa powróciła do szkoły. Wszyscy na pewno mile będą wspominać obejrzane wystawy, jak również z niecierpliwością czekać na kolejne tego typu wydarzenia.

Aleksandra Metelka kl.2d