Klub latających ciotek

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Klub latających ciotek
 04.04.2019

W środę na lekcji zastępczej w czytelni promowałyśmy czytelnictwo w naszej klasie. Pani nauczycielka z biblioteki i uczennice z klasy 4a i 4b przeczytały na głos fragment książki pt. "Klub latających ciotek", którą napisał Rafał Witek.

Treść książki jest bardzo ciekawa i tajemnicza. Głównymi bohaterami są Emil i jego kuzynka Sonia, którzy wybierają się na wakacje do cioci Stasi. Ciocia mieszka w dużym domu na wsi. Już w drodze do cioci, jadąc samochodem, dzieci kłócą się i robią sobie wymówki. Na miejscu strasznie się nudzą, więc postanawiają znaleźć sobie jakieś zajęcie. Odnajdują starą zrujnowaną wieżę, a w niej tajemniczy napis, który wskazuje na to, że mogą mieć też inne nieznane im ciotki. Dzieci zaczynają rozwiązywać zagadkę i szukają wciąż dowodów na istnienie tajemniczych ciotek.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jaki będzie koniec zagadkowej opowieści, zachęcamy Was do przeczytania tej książki.

Hania Witkowska, Eliza Kopaszewska