Czy tablet to nałóg?

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Czy tablet to nałóg?
 11.12.2018

Dnia 26 listopada 2018r. odwiedziliśmy klasę I a i czytaliśmy uczniom książkę pt. "Basia i tablet" Z. Staneckiej i M. Oklejak.

Główną bohaterką jest Basia. Na ogół to grzeczna dziewczynka, choć często kłóci się z bratem Jankiem. Pewnego dnia rodzeństwo otrzymuje w podarku tablet od kuzyna. Tablet staje się przyczyną wielu nieprzyjemnych sytuacji. Mama denerwuje się, gdyż jej dzieci często na nim grają, a nie cieszą się z pobytu nad morzem. Okazuje się, że tablet może stać się prawdziwym nałogiem, do tego stopnia, że Basia przyłapuje mamę grającą w owocki na tablecie, w nocy. Nasza bohaterka postanawia poprawić zły nastrój w rodzinie, dlatego następnego dnia chowa tablet i proponuje wspólną wycieczkę.

Pierwszaki chętnie nas słuchały i dosyć dobrze odpowiadały na nasze pytania. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy młodszych kolegów do czytania książek, a nie spędzania czasu przy tablecie.

Agata z 4a i Kuba z 5a