Dzień Kropki na II piętrze

Home » Szkoła » Klasy 1 - 3 » Dzień Kropki na II…
 17.09.2018

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kropki , który obchodzony jest na całym świecie 15 IX, najmłodsi uczniowie szkoły bawili się na "swoim" II piętrze. Halas, muzyka, śmiech, słychać było w całej szkole.  To święto sprzyja kreatywności, pasji, zabawie, radości. Już od rana, każdy uczeń miał na sobie kropki: drukowane, naklejane, malowane.

Na lekcjach pobudzaliśmy wyobraźnię tworząc prace plastyczne z kropki. Poznaliśmy historię Vasthi  i rozmawialiśmy o szukaniu w sobie artysty. Matematyka dała okazję do kodowania. Łącząc kropki wg kodu tworzyliśmy rysunek, a potem zakodowaliśmy kształty narysowane na kropkowym tle. Wyszukiwanie fragmentów układu kolorowych kropek  nie było łatwe. Wykorzystaliśmy do zabawy Dotki i matę, materiały otrzymane w ramach programu Mistrzów Kodowania w którym szkoła uczestniczy i wykorzystuje na lekcjach.

Przerwy były najlepsze. Na każdej z nich braliśmy udział w "kropkowych zabawach". Kolorowy dywan ciągnący się wzdłuż korytarza został pokryty siecią kropek. Wspólne tańce na dotkach ułożonych na podłodze podobały się każdemu. Jednak największa furorę zrobiła fotobudka. Wszyscy chcieli mieć pamiątkowe zdjęcie.

Do wspólnej zabawy włączyła się dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy. Dzisiaj widać było, że w mury gimnazjum wkroczyły małe dzieci. Tyle hałasu i radości dawno nie było.  Wspólna zabawa dzieci i pracowników świadczy o tym, że szkoła jest otwarta na maluchy i zmiany jakie z tym się wiążą. Zawsze najlepiej czujemy się tu, gdzie jest radość i zabawa, a poprzez zabawę nauka wchodzi do głowy śpiewająco.

Organizatorzy:  J. Turów, I. Grzegorczyk