Tym razem fantasy i horror

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Tym razem fantasy i…
 27.02.2018

Dnia 15 lutego, w czwartek wraz z moją koleżanką z klasy - Oliwią Faron, przedstawiłyśmy książki w ramach akcji "Przyjdź, zobacz, posłuchaj…".

Zaprezentowałyśmy na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej wybrane przez nas książki - moja zatytułowana "Ciężko być najmłodszym" autorek Kseni Basztowskiej i Wiktorii Iwanowej, z gatunku fantasy, natomiast Oliwii- książka Stephena Kinga pt. "To" - horror. Nasi rówieśnicy słuchali nas z uwagą i nie przeszkadzali w czasie opowiadania i odczytywania fragmentów powieści. Drugie spotkanie odbyło się w klasie IIId. Tutaj uczniowie słuchali, a niektórzy równocześnie wykonywali swoje prace techniczne. Również w tej klasie gimnazjaliści byli zainteresowani tym, o czym mówiłyśmy. Na drugim spotkaniu nie miałyśmy dostępu do tablicy interaktywnej, gdzie mogłybyśmy wyświetlić slajdy z naszymi książkami. Oliwia porównywała książkę z filmem, nawet wywiązała się rozmowa na ten temat ze słuchaczami, jednak książka swoją treścią zwyciężyła.

Naprawdę warto przyjść i samemu opowiedzieć koleżankom i kolegom przeczytaną pozycję - ćwicząc tym samym umiejętność występowania przed publicznością, czy rozwijać piękne czytanie.
Zachęcam innych, którzy przeczytali ciekawą książkę, do jej zaprezentowania na cyklu spotkań "Przyjdź, zobacz, posłuchaj…".

Dominika Maślana klasy IIID