Korniszonek w szkolnej bibliotece

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Korniszonek w szkolnej bibliotece
 17.11.2017

"Korniszonek" Grażyny Bąkiewicz to książka, której bohaterem jest bardzo sympatyczny, uwikłany w różne perypetie szkolne siedmiolatek Jacek Ogórski. Nie rozumie on zasad panujących w szkole. Chciałby znaleźć sposób na zdobycie wiedzy, ale bez wysiłku.

Uczniowie klas siódmych właśnie tę książkę zaproponowali pierwszoklasistom jako lekturę podczas akcji pt."Starsi – młodszym", promującej czytelnictwo, a przeprowadzonej na przełomie października i listopada 2017 roku. Dzięki lekturze starsi uczniowie dostarczyli swym młodszym koleżankom i kolegom wielu przykładów na to, że w szkole może być wesoło,  śmiesznie oraz ciekawie. Wskazali także, że nie wszystkie zachowania są dobre, a żeby się czegoś nauczyć, trzeba się napracować.

Akcja czytania młodszym dzieciom nie tylko ma przybliżyć treść książki. Pozwala nauczyć dzieci zainteresowania książką. Uczy myślenia, rozwija wyobraźnię i język małych dzieci. Jest także wspaniałą okazją do nawiązania przyjacielskich kontaktów między uczniami różnych klas.

Opracowała: Alicja Ferkaluk, kl. VII a