Magia książek

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Magia książek
 15.11.2017

W czwartek, 26.10.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie, obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji gimnazjalistki z klasy 2d pod kierunkiem pani R. Kunisz i M. Paliwody przygotowały przedstawienie pt.: "Złota Rybka". Do szkolnej  biblioteki zostały zaproszone dzieci z klasy Ia i Ib  wraz z ich wychowawczyniami.  Pierwszoklasiści z zaciekawieniem oglądali występ i spontanicznie reagowali na grę aktorów, włączali się do nawoływania złotej rybki razem z rybakiem, wstawali z krzeseł, by dokładnie zobaczyć, co się dzieje na scenie, uśmiechali się do żony rybaka, gdy była pięknie ubrana i obwieszona klejnotami.

Dzieci z entuzjazmem odpowiadały na pytania dotyczące bohaterów bajek, legend i opowiadań, zadawane przez gimnazjalistki. Ich reakcja wskazywała na to, że interesują się książkami. Za trafne odpowiedzi pierwszoklasiści zostali nagrodzeni słodyczami oraz pięknymi, kolorowymi zakładkami do książek.

Myślę, że dzieciom spodobał się nasz występ, który przypomina nie tylko o  pięknych bajkach i opowiadaniach, ale także o niesamowitej magii książek.

Natalia Miklas z klasy 2d