Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - "Malowane wiersze dla dzieci"

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych…
 06.11.2017

Dnia 26 października 2017r.  w szkolnej bibliotece  z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano wystawę plastyczną pt. „Malowane wiersze dla dzieci”. Prace zostały wykonane przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem Pani Anny Wierzbickiej. Naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie  z klas pierwszych szkoły podstawowej numer 2 oraz grupa dzieci z  Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały ilustracje do wierszy, które uczniowie wykonali różnymi technikami: kredkami, farbami oraz wyklejane bibułą i plasteliną. Maluchy zadawały wiele pytań dotyczących postaci oraz sytuacji przedstawionych na obrazkach, a na pytania zadawane przez panie bibliotekarki oraz uczennice, odpowiadały z wielkim zapałem. Dzieci podziwiały także kolorowe zakładki do książek, a na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę, która ma przypominać, że książki należy szanować.

Myślę, że ta wystawa przypadła pierwszakom oraz przedszkolakom do gustu.

Hanna Barylak z klasy IId