Spotkania z książką na zastępstwach w czytelni

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Spotkania z książką na…
 22.11.2017

Minął kolejny miesiąc od momentu, gdy rozpoczęłyśmy naszą akcję czytelniczą pt. "Starsi – młodszym".

Od 13 października do 20 listopada odwiedziło czytelnię szkolną trzynaście klas, zarówno gimnazjalnych jak i ze szkoły podstawowej, w których kontynuujemy głośne czytanie literatury pięknej. W każdej klasie w ciągu piętnastu minut nauczyciele bibliotekarze i uczniowie przeczytali fragmenty różnych książek, np. K. Janssen "Mój brat jak huragan", M. Musierowicz "Szósta klepka", J. Green "Gwiazd naszych wina", B. Ostrowickiej "Świat do góry nogami", B. Ciwoniuk "Gruby"… i wiele innych. Z reguły w każdej klasie czytamy inną książkę, ale jeśli uczniowie chcą, powracamy do poprzednio prezentowanej.

Czytamy głośno nie tylko młodszym, ale też starszym uczniom dlatego, by mogli przekonać się, że książka pobudza wyobraźnię i jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu.

M.Paliwoda, R.Kunisz