Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Home » Szkoła » Klasy 1 - 3 » Gminny Konkurs Pięknego Czytania
 29.03.2019

Szkoła Podstawowa nr 2 była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs miał rangę konkursu gminnego i wzięli w nim udział uczniowie kl I-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki objął konkurs honorowym patronatem.

26 marca wszyscy spotkali się w sali lekcyjnej, gdzie na co dzień uczą się uczniowie klasy drugiej. Przed wejściem uczestnicy losowali swój numer „startowy”. Wylosowany numer wskazywał na kolejność oraz przydzielony tekst. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klasy pierwsze, drugie i trzecie. Każdy uczestnik przygotował w domu tekst, który czytał przez minutę. Kolejny etap to czytanie tekstu z wylosowanej książki. W ciągu dwóch minut można było zapoznać się z tekstem, następnie czytać przez minutę. Czas nieubłagalnie odmierzał zegar, a sygnał dzwonka obwieszczał zakończenie. Oceny dokonywali nauczyciele poloniści : pani Joanna Zadrozińska, pani Elżbieta Bąk oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Dębnie pani Monika Piotrowska. Komisja konkursowa miała trudne zadanie w ocenie występujących, gdyż poziom był wyrównany. Podczas występów uczestnicy byli prezentowani tylko z imienia i przydzielonego numeru, by nic nie zakłóciło obiektywnej oceny komisji.

Fundatorami nagród była gmina Dębno oraz organizator SP2. Konkurs przebiegał sprawnie i w miłej atmosferze przy mufinkach i donatach przygotowanych przez rodziców uczniów SP2. Uczestnicy i goście wysłuchali wiele ciekawych fragmentów książek, pochodzących ze zbiorów biblioteki szkolnej, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kategoria klas I

Miejsce I – Filip Świtek SP 2 Dębno – opiekun pani Renata Rawlik
Miejsce II – Lena Warunek SP 3 Dębno – opiekun pani Aleksandra Łoszczuk
Miejsce III – Daria Rynkiewicz SP 3 Dębno – opiekun pani Aleksandra Łoszczuk

Kategoria klas II

Miejsce I – Amelia Byczek SP 2 Dębno – opiekun pani Joanna Turów
Miejsce II - Zofia Mielimączka – opiekun pani Joanna Turów
Miejsce III - Julia Kaliściak SP 2 Dębno – opiekun pani Iwona Grzegorczyk

Kategoria klas III

Miejsce I – Kacper Prokop SP 3 Dębno – opiekun pani Aleksandra Łoszczuk
Miejsce II – Wiktoria Krzyżek SP 3 Dębno – opiekun pani Aleksandra Łoszczuk
Miejsce III – Joanna Lesiuk SP 1 Dębno – opiekun pani Krystyna Pożarycka

Z uwagi na wysoki poziom komisja wyróżniła pozostałych uczestników konkursu:
Klasy I: Dominika Frankiewicz SP Smolnica, Szymon Chodara SP Sarbinowo, Ewa Bobik SP 2
Klasy II: Lena Włodarczyk - SP 1, Nikodem Pierzchlewicz - SP Sarbinowo, Ksawery Kulbicki - SP 3 , Michał Wojnowski - SP 3, Paweł Kunisz- SP 2
Klasy III: Hubert Wijas - SP Cychry, Gniewosz Rajczakowski - SP Sarbinowo

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi za wsparcie i osobistą obecność na konkursie oraz uczestnikom, ich opiekunom i rodzicom. Zapraszamy za rok, a dziś do fotogalerii.

Organizatorzy: Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów