Powtórka z lektur w szkolnej bibliotece

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Powtórka z lektur w…
 25.03.2019

Egzaminy – gimnazjalny i ósmoklasisty już "za pasem". Czas na ostatnie powtórki. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla nas "Quiz z lektur szkolnych".

Dnia 20 marca 2019r w szkolnej bibliotece odbył się konkurs, do którego zostali zaproszeni uczniowie z klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej. Bardzo podoba nam się taka forma  sprawdzania naszych widomości, bo utwierdza nas w przekonaniu, że powtórek nigdy za dużo.

Test  w większości składał się z pytań zamkniętych, 46 dla klas trzecich i 26 dla klas ósmych, a dotyczył bohaterów literackich, zdarzeń oraz autorów lektur. Wśród gimnazjalistów I miejsce zajęła Małgorzata Araszczuk  z kl. IIIa, II miejsce - Weronika Kunisz z kl. IIIa, III miejsce - Katarzyna Blicharz z klasy IIId. Wyróżnienia otrzymały : Aleksandra Szymanek i Oliwia Pierzchlewicz z klasy IIIa, Anna Obielak  i Natalia Rój z kl. IIIg oraz  Alicja Witkowska z kl. IIIc. W klasach ósmych: I miejsce – Jakub Trybel, II miejsce- Alicja Ferkaluk.

Dnia 22 marca zostały ogłoszone wyniki konkursu. Mieliśmy także okazję sprawdzić nasze błędy, aby ich nie powielać na egzaminie.

Opracowanie: Weronika Kunisz