Przyjemne z pożytecznym

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Przyjemne z pożytecznym
 29.11.2017

"Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy, jak ptakowi, świetne przypniesz skrzydła".
Kornel Makuszyński

Promowanie czytelnictwa w naszej szkole odbywa się także wśród pierwszoklasistów.
Z wielkiego dorobku literackiego Arkadego Fiedlera – patrona szkoły, od 15 – 23 listopada w bibliotece dla maluchów odbywała się promocja opowiadań, zawartych w książce pt. "Zwierzęta z lasu dziewiczego" A. Fiedlera. Autor opisuje swoje spotkania i przygody z różnymi zwierzętami. Tak też zatytułował rozdziały książki, np. Anakonda, Mrówkojad, Leniwiec, Przylatują flamingi, Mikuś i inne. Podczas, gdy ja czytałam lub opowiadałam wybrane rozdziały, chętni uczniowie rysowali portret patrona szkoły. Pierwszoklasiści uważnie słuchali zarówno tego co czytałam, jak i tego, co im opowiadałam. W takiej atmosferze powstawały "dzieła" małych "mistrzów". Niektórzy z nich naprawdę mają duże zdolności plastyczne.

Zapraszam do galerii, celem obejrzenia ich pracy i uzyskanych efektów.

M. Paliwoda