"Złota rybka" i przedszkolaki

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » "Złota rybka" i przedszkolaki
 09.11.2017

Dnia 26 października 2017r.  nasza szkolna biblioteka miała przyjemność gościć dzieci z Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie.

Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych uczennice z klasy 2d przygotowały  przedstawienie  dla dzieci pt. "Złota rybka". Spotkanie zaczęło od pogadanki dotyczącej  święta biblioteki. Następnie dzieci wraz z opiekunami i "aktorkami" udały się do szkolnej czytelni, gdzie mogły podziwiać  wystawę  prac plastycznych uczniów naszej szkoły, której tematem były "Malowane wiersze dla dzieci".

Po obejrzeniu wystawy, odbyła się inscenizacja bajki połączona z czytaniem. Przedstawienie musiało się podobać, bo "aktorzy" zostali nagrodzeni  przez małych słuchaczy gromkimi brawami. Uczennice przygotowały kilka pytań dotyczących obejrzanej przez dzieci bajki, a po udzieleniu dobrej odpowiedzi dziecko otrzymywało kolorowe naklejki. Na koniec spotkania mali goście otrzymali słodki poczęstunek oraz na ręce Pani - wychowawczyni grupy, książeczki wraz z okładkami.

Największą  nagrodą dla aktora jest zawsze pozytywna reakcja ze strony widzów. Nam się udało zainteresować małych słuchaczy, więc zdecydowałyśmy, że wystąpimy z inną bajką w przyszłym roku.

Aleksandra Metelka z klasy IId