4a programuje

Home » Programy edukacyjne » Mistrzowie kodowania » 4a programuje
 22.02.2018

Nauka programowania, to jedno z najważniejszych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie unowocześniania szkół. Od 1 września 2017 r. programowanie stało się stałym elementem kształcenia od klasy pierwszej szkoły podstawowej [tekst: https://men.gov.pl/]. Dlatego też w naszej szkole programują dzieci już od najmłodszych lat.

Uczniowie klas pierwszych biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Zaprogramuj przyszłość", a uczniowie klasy 4a w ogólnopolskim programie "Uczymy Dzieci Programować".  Uczestnictwo w tym programie to nagroda za udział uczniów klasy 4a w ogólnopolskim projekcie "Czekając na święta uczymy dzieci programować". Otrzymaliśmy od organizatorów tego projektu dyplomy oraz cenne materiały edukacyjne. Otrzymane materiały są zgodne z podstawą programową dla szkół podstawowych i ułatwiają naukę programowania. Zajęcia z programowania prowadzone będą na lekcjach informatyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych.

Monika Kubica