Programowanie to przyszłość

Home » Programy edukacyjne » Mistrzowie kodowania » Programowanie to przyszłość
 22.03.2018

Nasza szkoła w roku szkolnym 2017/2018 bierze udział w ogólnopolskim projekcie unijnym "Zaprogramuj przyszłość". W ramach tego projektu w II semestrze rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne z programowania dla najmłodszych uczniów z klasy 1a i 1b. Uczniowie podczas zajęć poznają tajniki kodowania i programowania, a więc uczą się podstawowych kompetencji XXI wieku. Nasi uczniowie kodują na macie edukacyjnej, piszą dyktanda graficzne, tworzą algorytmy, programują roboty, czyli poprzez zabawę ćwiczą umiejętności informatyczne, przyrodnicze,  matematyczne i polonistyczne.
Zajęcia prowadzone są w trzech grupach, którymi opiekują się nauczycielki:
•    I grupa Joanna Turów
•    II grupa Iwona Grzegorczyk
•    III grupa Monika Kubica.

Zajęcia bardzo polubili uczniowie i ich rodzice mimo, że prowadzone są po lekcjach i trwają 1,5 godziny. Nie jest to dla naszych  maluszków przeszkodą i z przyjemnością uczą się programowania.

Pierwszaki także kodują na lekcjach informatyki, uczą się pracy zespołowej, pomagają sobie, gdy nie potrafią wykonać zadania. Poznają ciekawe programy, które pozwalają im poprzez zabawę nabywać nowe kompetencje informatyczne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i fotorelacji online w formie książeczki wirtualnej ISSUU.

Monika Kubica, Joanna Turów, Iwona Grzegorczyk