Dwójka koduje i programuje! CodeWeek 2017

Home » Programy edukacyjne » Mistrzowie kodowania » Dwójka koduje i programuje!…
 26.11.2017

W dniach 7 - 22 października 2017 roku miała miejsce w całej Europie wspaniała akcja - CodeWeek 2017. Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek) to inicjatywa społeczna, która ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do programowania oraz kodowania. Oczywiście naszej szkoły nie mogło zabraknąć na mapie kodujących szkół i też wzięliśmy udział w tej akcji. 

Kodowali mali i duzi. Do udziału w CodeWeek 2017 zaprosiłam najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli pierwszaków z klasy 1a i 1b. Przyłączyli się także czwartoklasiści oraz uczniowie z klasy 7a i 7b. Uczniowie kodowali podczas lekcji informatyki oraz na zajęciach dodatkowych z robotyki. Podczas tych zajęć uczniowie uczyli się podstaw programowania poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia.

Najmłodsi uczyli się kodowania za pomocą zabawy z robotem Ozobotem, dobierali odpowiednie kody i tworzyli trasy. Starsi zaś, na stronie koduj.gov.pl grali w gry, które uczyły ich logicznego i twórczego myślenia, jednocześnie wprowadzani byli w świat programowania. Uczniowie musieli krok po kroku wykonać proste zadania i rozwiązać zagadki, które wymagały przemyślenia. Uczeń, który pokonał wszystkie etapy otrzymał na koniec certyfikat. Należeli do nich uczniowie z klasy 7b: Jakub Berliński i Jakub Bąk. Gratuluję!

Nasze działania opisaliśmy na stronie CodeWeek,  a na zakończenie otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający nasz udział w tym europejskim wydarzeniu.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć i w programie ISSUU, a także do odwiedzin bloga Edukacja i nie tylko, gdzie znajdują się wszystkie zdjęcia z CodeWeek 2017.

Monika Kubica

up