Finał akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata

Home » Programy edukacyjne » Klub Szkół Unicef » Finał akcji UNICEF Wszystkie…
 11.03.2019

Nasza szkoła przyczynia się do wszechstronnego rozwoju uczniów. Dbamy, aby nasi absolwenci zaopatrzeni zostali nie tylko w potrzebne umiejętności i wiedzę, ale także wyruszyli w świat jako ludzie o dobrym sercu, wrażliwi, chętni pomocy oraz pełni empatii w stosunku do drugiego człowieka i bezdomnych zwierząt.
Dlatego też proponujemy naszym uczniom udział w wielu akcjach charytatywnych. Cztery lata temu, bo w 2015 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zbiórkę karmy i innych akcesoriów dla bezdomnych psów, a następnie wyruszyliśmy z otrzymanymi darami do Schroniska dla zwierząt "Azorki" w Gorzowie Wlkp. Takie wyjazdy odbywają się kilka razy w ciągu roku szkolnego i trwają nadal, a chętnych uczniów chcących bezinteresownie pomóc nigdy nie brakuje.

Natomiast od 3 lat należymy do Klubu Szkół UNICEF i bierzemy czynny udział w akcjach mających na celu pomaganie bezbronnym i cierpiącym dzieciom na świecie. W tym roku szkolnym po raz drugi wzięliśmy udział w pięknej akcji "Wszystkie Kolory Świata". Akcja ta polegała na uszyciu szmacianych laleczek wg szablonu UNICEF, a następnie zorganizowanie wystawy i ich sprzedaż  nowym właścicielom. Laleczki zostały uszyte, każda była wyjątkowa i ślicznie wykonana. Chętnych na zakup było wielu. Dzięki otrzymanej kwocie ze sprzedaży laleczek mogliśmy zasilić konto UNICEF i wspomóc dzieci, które są w potrzebie. Darowizna w kwocie 233 zł, którą przekazaliśmy przyczyni się do uratowania dzieci i zaszczepienia ich przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak: tężec, polio, gruźlica i odra.

Dziękuję z całego serca uczniom, którzy te laleczki uszyli oraz uczniom, którzy je zakupili. Dziękuję także rodzicom, babciom, dziadkom, którzy wspierali nas w tej akcji.
Za rok kolejna edycja.

Zatem już dzisiaj zapraszam chętnych uczniów do udziału w tej wartościowej akcji w myśl słów Janusza Korczaka "Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej".

Monika Kubica