Bo my lubimy pomagać

Home » Programy edukacyjne » Klub Szkół Unicef » Bo my lubimy pomagać
 26.11.2018

Nasza szkoła już od trzech lat współpracuje z UNICEF, czyli organizacją humanitarną działającą na rzecz dzieci. Organizacja ta ratuje życie bezbronnym dzieciom poprzez zakup szczepionek, buduje szkoły, bądź pomaga w sytuacji klęski humanitarnej, a wszystko po to, aby dzieciom żyło się lepiej. W ramach tej współpracy każdego roku przyłączamy się do akcji charytatywnych, które UNICEF organizuje. W tym roku szkolnym ma miejsce akcja WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. 

Ze względu na to, że w naszej szkole nie brakuje uczniów o dobrym sercu, którzy chcą pomagać bezbronnym dzieciom oraz uczniów kreatywnych, którzy mają potrzebę podzielenia się swoim talentem zgłosiłam naszą szkołę do tej wartościowej akcji. Akcja polega na uszyciu szmacianej laleczki według określonego szablonu. Uczniowie, którzy będą chcieli taką laleczkę uszyć wybiorą kraj z którego będzie pochodziła, a w "akcie urodzenia" zapiszą jej imię oraz zainteresowania. Do akcji szycia laleczki może przyłączyć się każdy uczeń naszej szkoły, od pierwszaka po ósmoklasistę. Mile widziana pomoc i zaangażowanie rodziców, dziadków czy rodzeństwa, być może dzięki takiej współpracy międzypokoleniowej powstaną prawdziwe dzieła sztuki. Akcja potrwa do końca lutego 2019 r. Na koniec akcji laleczki zostaną zaprezentowane w szkole, każda uszyta laleczka będzie miała szansę znaleźć nowego właściciela. Będzie można zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką w zamian za darowiznę, minimum 10 zł. Ta minimalna kwota darowizny umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. 

Jeśli chcesz uszyć laleczkę i pomóc bezbronnym dzieciom przyłącz się do akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Czekamy właśnie na Ciebie! 

Szkolny koordynator ogólnopolskiej kampanii Monika Kubica

up