Teleturniej międzyszkolny Matematyczne Va banque

Home » Programy edukacyjne » Aktywna tablica » Teleturniej międzyszkolny Matematyczne Va…
 27.03.2018

W dniu 27 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Matematyczny "Matematyczne Va banque". Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych szkół podstawowych na terenie gminy Dębno.  Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Dębna Piotra Downara.

W konkursie wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn z następujących szkół podstawowych gminy Dębno, które stawiły się wraz ze swoimi opiekunami: Szkoła Podstawowa z Cychr, Szkoła Podstawowa z Sarbinowa, Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Oświatowego z Dębna, Szkoła Podstawowa nr 1 z Dębna, Szkoła Podstawowa nr 3 z Dębna i nasza Szkoła Podstawowa nr 2 z Dębna.

Konkurs miał charakter słynnego teleturnieju telewizyjnego i odbywał się z zastosowaniem tablicy interaktywnej SmartBoard. Zadania do konkursu wykonałam w programie SmartNotebook. Konkurs "Matematyczne Va banque" z zastosowaniem TIK organizuję już po raz szósty, a Kuratorium Oświaty w Szczecinie przyznał za ten konkurs dobrą praktykę, był skierowany zawsze do uczniów klas pierwszych gimnazjalnych. Ze względu na reformę oświaty w tym roku szkolnym w konkursie biorą udział uczniowie klas siódmych i jest konkursem międzyszkolnym. W konkursie co roku pomagają mi uczniowie - asystenci. W tym roku szkolnym byli to: Agata Kościukiewicz z klasy 3b oraz Denis Bystrzak z klasy 3c. 

Zadaniem każdej drużyny było rozwiązanie łamigłówek w podanym czasie. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali punkty. Po zliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców:

  1. miejsce zdobyli  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie, opiekun Izabela Tarabuła,
  2. miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie, opiekun Małgorzata Matkowska,
  3. miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie, opiekun Monika Kubica, Dorota Tołoczko.

Serdecznie gratuluję!

Po zakończeniu rozgrywek wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami udali się na słodki poczęstunek, a po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród z rąk Pani dyrektor Barbary Kornaś i zrobieniu wspólnego zdjęcia udali się do swoich szkół. Wszyscy uczniowie wracali z uśmiechem na twarzy, gdyż dzięki sponsorom każdy uczestnik konkursu otrzymał cenne nagrody. Nagrody zasponsorowali: Urząd Miasta - Burmistrz Dębna Piotr Downar, Wydawnictwo GWO oraz Nasza Księgarnia. 

Bardzo dziękuję dyrektor szkoły Pani Barbarze Kornaś oraz Pani Dorocie Tołoczko za pomoc w organizacji i przygotowaniu konkursu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że konkurs odbył się w miłej i serdecznej atmosferze. Słowa podziękowania kieruję także do nauczycieli, którzy znaleźli czas i przygotowali uczniów do konkursu. 

Monika Kubica

Zapraszam do obejrzenia zdjęć oraz książeczki wirtualnej ISSUU przedstawiającej fotorelację z konkursu.

up